DIY – Jak Zrobić Swetrowe Poduszki

wpis w: Dekoracje, Dom, Kurs, Uszyte | 4

Takie poduszki marzyły mi się od jakiegoś czasu, ale jakoś mi nie po drodze z drutami… Postanowiłam zatem pójść na łatwiznę i uszyć takie poszewki ze swetrów. Jedna, druga wizyta w second handzie i udało mi się nabyć dwa swetry w interesujących mnie kolorach. Przymierzyłam czy pasują i… odłożyłam na półkę. Minął rok zanim ponownie je wyjęłam a zmobilizowały mnie do tego piękne prace Doroty z bloga Sielska Chata. Dorota oczywiście sama robi te piękne poduchy, ale tak czy siak – było to dla mnie motywacją. I zrobiłam dwie poszewki, a podczas szycia zrobiłam kilka zdjęć – w razie gdyby ktoś też chciał takie zrobić a potrzebował dowodu, że nie jest to takie trudne – potrzeba dobrego światła i trochę czasu. Cierpliwość też oczywiście mile widziana :)


Krok pierwszy – wycinamy dwa kwadraty – trochę większe niż poduszka, żeby nie było zbyt ciasno plus potrzeba nadmiaru na prucie (o tym dalej). Jeżeli sweter jest niewielki – może uda się zachować dwa boczne szycia – moje niestety były ogromne:
DSCF6258

Następnie – po wycięciu kwadratów trzeba troszkę spruć (na to były te wspomniane wyżej nadmiary), żeby było równiutko. Nitki zostawiamy – przydadzą się do szycia, nie będzie wtedy widoczna „obca” nitka.

DSCF6259Zszywamy – starając się zrobić to równo. Mój brzeg początkowo wyszedł daleki od ideału, ale z każdym następnym centymetrem wyrównywałam tak, żeby prawe oczka spotykały się z prawymi:

DSCF6262

Na tym zdjęciu widać tę stronę, którą prułam – szyjemy oczko w oczko:

DSCF6275

I gotowe:

DSCF6346_WP

Jeśli podobają Wam się poduszki i mój mini-kursik – dajcie znać, będzie mi miło, że mój trud nie idzie w eter bez śladu :) Ściskam!