Pracowity wolny weekend, lisek i magnolia

wpis w: Decoupage, Dom, Uszyte | 11

Dziecko zamęcza dziadków. A co robi mamusia? Najpierw urządza sobie wycieczki po całym mieście a potem organizuje domową przestrzeń :)

W naszej łódzkiej ikei nabyłam komódkę na dziecięce drobiazgi będącą jednocześnie szafką nocną. Przyjechałam do domu, łapię za śrubokręty i co? Paczki ze śrubkami nie dali!!! Powyzywałam, poklęłam i rada nierada – pojechałam jeszcze raz. Paczkę dali. Złapałam za młotek, dwa śrubokręty i szafkę zmontowałam. Śrubek nawet mi zostało trochę :) To było wczoraj a dziś uszyłam narzutkę na nowe „huziećko”, bo narzut w rozmiarze 70*140 się nie kupi… Podwójny materiał (też z ikea – dość gruby) w środku stary polarowy kocyk jako wypełniacz i trochę pikowania. Efekt widoczny na zdjęciu plus jedna igła złamana (tylko jedna a żeby było śmieszniej to złamałam ją zanim zaczęłam szyć) i jedna szpilka wbita pod paznokieć. Nie jest źle :) Narzuta ma tytuł „chodzi lisek koło drogi” – cały czas mi brzęczał w głowie ten dziecięcy wierszyk:
Chodzi lisek koło drogi
Nie ma ręki ani nogi
Trzeba liska pożałować
Kromkę chleba mu darować

Komódka stoi w kąciku za łóżkiem. Wiem, jeszcze tylko muszę coś wymyślić na ścianę za łóżkiem… Ale to już nie dziś :)

Nie pochwaliłam się też jeszcze moim nowym niciakiem – wreszcie zrealizowałam swoje marzenie o posiadaniu takiego przybornika:


w środku mieszka sobie domek, który zrobiła dla mnie Mollik – niby chciałam szpilki w niego wbijać, ale jakoś sumienia nie mam :)

Serdecznie Was pozdrawiam!!