DIY – Pan Miś ze Starego Swetra

wpis w: Dziecko, Kurs, Okazje, Uszyte | 6

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia zrobiliśmy sobie z synkiem w niedzielę Pana Misia. Zupełnie nie wiem jak to się stało, że mój ośmioletni synek dopiero w tym roku dorobił się pierwszego w życiu własnego misia (!!!). Ten, którego prezentuję w poście jest drugi :) Zrobiliśmy go z rękawa starego swetra, który przezornie (bo a nuż się przyda) zostawiłam po uszyciu poduszek (poduszki do podejrzenia tutaj). Brzuszek Misia to oryginalna łata z łokcia, uszy to skrawki filcu w arkuszach, oczy i nosek z guzików. Każdy z innego kompletu. Proces „produkcji” opisałam i zrobiłam kilka zdjęć do podejrzenia, może ktoś z Was się zachęci do uszycia własnego misia? To jest naprawdę całkiem łatwe.

Projekt i materiały potrzebne do pracy: ucięty ze starego swetra rękaw – miś będzie taki długi, jaki utniemy kawałek rękawa minus około 1 cm na szycie, guziki, igła, nić, nożyczki. I projekt buziaka:
DSCF6726Trochę krzywa buzia Pana Misia – ale jaka zadowolona i filuterna, prawda? Wywracamy rękaw na lewą stronę i zszywamy górną część rękawa – czyli „głowę” misia na półokrągło wszywając jednocześnie uszy. Następnie przewracamy na prawo, przyszywamy guziki, wyszywamy uśmiech i wypychamy ciałko. Ja poświęciłam poduszkę – jaśka KRÅKRIS z ikea. Jaśki te kosztują 4zł a mają bardzo fajny, lekki wypełniacz do wszelkich prac tego typu. Po wypchaniu misia zszywamy dolną część nitką wyprutą z rękawa (tak jak w poduszkach). 
DSCF6733-WP

I Pan Miś w całej okazałości. Drugi rękaw swetra powędrował do szafy – a nuż jeszcze się przyda?

DSCF6728

Mojego miśka zgłaszam na wełniane wyzwanie w Art-Piaskownicy:

baner wełna
Pozdrawiam serdecznie i misiowo przytulam :)