Ogród Botaniczny Wiosną

Zapraszam do obejrzenie zdjęć, które przybliżą Wam kawałeczek Łodzi spacerowej – jeden z moich ulubionych.

W ostatnim poście biegowym skarżyłam się, że rzadko bywam na Retkini, osiedlu, na którym się wychowałam, i które bardzo lubię. A tu rach ciach, minął ledwo tydzień i znowu jestem :) A konkretnie w łódzkim Ogrodzie Botanicznym. W czasach, kiedy tu mieszkałam, wstęp do Ogrodu był darmowy, ale też nie był tak pięknie utrzymany jak dziś – wprowadzenie opłat i zamknięcie furtek na klucz wyszło mu zdecydowanie na dobre!

Na pierwszym zdjęciu, w oddali widać kilka retkińskich bloków.

0xh0eikonebaq-wp

My przyjechaliśmy tutaj nie bez powodu – chcieliśmy nacieszyć oczy łanami kwitnących tulipanów. Zazwyczaj, na przełomie kwietnia i maja jeździmy do Arboretum, do Rogowa, by podziwiać kwitnące magnolie i różaneczniki, ale wiosennych cudów natury szukać daleko przecież nie musimy – mamy je niemal pod nosem :)DSCF9203-wp

Przy tej okazji przyznam się do kolejnej mojej słabości – równie dziwacznej co lęk przed motylami – boję się czarnych środków tulipanów :) I tak jak w przypadku motyli, mniej więcej wiem skąd może się brać mój lęk, tak w przypadku tulipanów – nie mam pojęcia. Ale w moim domu czerwone tulipany, czy inne z czarnymi środkami, nie postoją ;)

Zdecydowanie wolę żółte i białe tulipany. A jeżeli ciemniejsze, to najlepiej takie o kształcie migdała, nie rozwijające się szeroko, żeby nie było widać „zawartości”:

I wcale nie trzeba wiedzieć, co to za odmiana tulipana – czy ‚Mirjoran’ lub ‚Jolanta Kwaśniewska’ z grupy Triumph, czy ‚ChristmasMarvel’, ‚Strong Gold’ lub ‚Yokohama’ by się nimi zachwycać… Swoją drogą, niektóre nazwy są naprawdę niesamowite ;)

Inne wiosenne cuda, które można tu znaleźć:

 

DSCF9283-wp

DSCF9284-wpZegar słoneczny – niezwykle precyzyjnie pokazujący godzinę:

DSCF9255-wp

Jest też niewielki skansen

Staraliśmy się, by synek się nie nudził, ale… wiadomo. Lego, to lego.

DSCF9225-wp

To bardzo niewielki fragment Ogrodu, cały ma kilka hektarów i można po nim spacerować przez cały dzień. Jeżeli tylko będziecie kiedyś w okolicy – zajrzyjcie koniecznie!

dav

Pozdrawiam :)