Łódź – Miastem Murali

Oprócz rękodzieła, biegania i jedzenia staram się co jakiś czas przemycić na moim blogu migawki fotograficzne z Łodzi. Jestem rodowitą łodzianką, lubię swoje miasto i bardzo mi zależy na tym, żeby przestało być kojarzone z kolorem szarym. Owszem, zgodzę się, że mamy wiele zakamarków, które mogą i psują wizerunek Łodzi, ale jednocześnie mnóstwo ludzi wkłada masę czasu, pracy i energii w przemianę miasta.

Kilka miesięcy minęło od ostatniego mojego kolorowego wpisu dotyczącego Łodzi – poprzedni był typowo wiosenny i była to relacja fotograficzna z wizyty w łódzkim Ogrodzie Botanicznym. A dziś będzie relacja fotograficzna z wycieczki autobusowej szlakiem murali, zorganizowanej przez Fundację URBAN FORMS. Więcej o tej fundacji możecie przeczytać na ich stronie, nie będę kopiować tekstu, natomiast ja ze swojej strony dodam, że bardzo się cieszę, że ci ludzie postanowili skierować strumień swojej pozytywnej energii właśnie tutaj, na nasze łódzkie podwórko. Murale są przeróżne, mogą się podobać lub nie, ale jedno jest pewne – przykuwają uwagę, skłaniają do dyskusji, wzbudzają zainteresowanie Łodzią – nie tylko w Polsce, a przede wszystkim – zmieniają nasze miasto w kolorową przestrzeń.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć (powiększają się po kliknięciu). Są na nich murale tylko z tej ostatniej wycieczki, ale jeśli ktoś miałby ochotę na więcej – są na facebookowym profilu Fundacji: KLIK.

i na koniec jesienna fotka ze śródmiejskiego podwórka:

14915384_1438079652888217_3478096041871267297_n

Pozdrawiam serdecznie i życzę kolorowego poniedziałku :D