DIY – filcowe rękawiczki na choinkę

wpis w: Boże Narodzenie, Kurs, Uszyte | 5
Przygotowałam kurs obrazkowy na wykonanie rękawiczek z arkusza filcu. Rękawiczki takie można napełnić cukiereczkami i zawiesić na choince a także użyć do zrobienia kalendarza adwentowego. Mogą być też miłym upominkiem Mikołajkowym. Do pary rękawiczek dorobiłam kartkę w tym samym kształcie – całość stanowi fajny komplet:

SONY DSC

Do wykonania zimowych rękawiczek potrzebne nam będzie:
kawałek cienkiego filcu (1mm) w kolorze białym lub kremowym (lub innym dowolnym oczywiście)
malutki kawałek filcu 1mm w innym, pasującym kolorze
kordonek, gruba igła groszówka
szpilki
guiczki, koronka, wstążka
malutkie cukierki (troszkę więcej, trzeba uwzględnić podjadanie przy pracy)
P1250797
Przygotowujemy szablon rękawiczki z grubszego kartonu – ja odrysowałam po prostu zwykłe jednopalczaste rękawiczki synka – mają bardzo dobry kształt. Szablon odrysowujemy na filcu – wycinamy cztery rękawiczki.
P1250798
Składamy je w pary i ozdabiamy wierzchy (przed zszyciem). Ja użyłam gwiazdek wyciętych z dwóch kolorów filcu i odrobiny gazy, ale może to być też papierowa śnieżynka lub rozetka w dopasowanym kolorze, może to być jakaś kompozycja z koralików:
P1250799
Spinamy nasze wycięte kształty szpilkami i zszywamy kordonkiem. Ja wybrałam ścieg przypominający haft richelieu, ponieważ do rękawiczek chcę nasypać cukierków, lecz jeśli mają pełnić funkcję ozdobną, jako zawieszki na choinkę można je tylko przefastrygować.
P1250801
Na krawędziach rękawiczek mocujemy tasiemkę, zawiązujemy kokardkę. Ponieważ całość wydała mi się jeszcze zbyt gładka, dodałam jeszcze kilka kropeczek – perełek w płynie Rangera, bardzo dobrze się trzymają filcu.
Do kompletu do rękawiczek dorobiłam karteczkę – robimy ją w zasadzie tak samo, tylko z jednej warstwy filcu, którą po ozdobieniu przyklejamy do rozkładanej kartkowej bazy o tym samym kształcie :)
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej zabawy!