DIY Kartki Wielkanocne – Last Minute!

wpis w: Kartki, Kurs, Wielkanoc | 8

Tak się jakoś złożyło w tym roku, że do niedzieli nie zrobiłam ani jednej kartki wielkanocnej. W ogóle „nie czuję” tych nadchodzących świąt – Wielkanoc w marcu to dla mnie zdecydowanie za wcześnie! Jeszcze gdzieniegdzie u mnie w domu można znaleźć resztki dekoracji bożonarodzeniowych (obrazki w ramkach na przykład). Ale ponieważ potrzebuję kilka kartek, to postanowiłam zrobić kartki szybkie, minimalistyczne – może i Wam się przyda taka inspiracja na ostatnią chwilę.

Do zrobienia karteczek potrzebujemy wycięty kształt jajka – ja posłużyłam się wykrojnikiem, ale może być to „pełne” jajko, nie ażurowe, napis – ja użyłam stempla, ale można też wydrukować, kolorowy gładki papier (na jajko) i na przykład ćwieki lub na przykład małe guziczki czy perełki w płynie.

DSCF8831

Napis przykleiłam kosteczkami 3D:

DSCF8835

Ćwieki dopasowałam kolorystycznie do jajek:

DSCF8837

 Spis użytych przeze mnie materiałów znajdziecie na blogu CraftManii (KLIK). Pozdrawiam serdecznie :D

  • Zgadzam się. Wielkanoc jest za wcześnie. Zwłaszcza, że wiosny za oknem nie widać. Ani nie czuć. Co do kartek, zaprzestałam wysyłania kartek przedświątecznych, ale pewnie jeszcze kiedyś do tego wrócę. To całkiem dobry zwyczaj jest. :-) Bardzo fajne te Twoje kartki last minute. :-)

    • Ja o wiele chętniej wysyłam kartki na Boże Narodzenie – materiałów na kartki zimowe mam kilka pudeł a na Wielkanocne ledwie jedną papierową torebkę… Nie wiem czemu, jakoś większą „chemię” czuję do Gwiazdki :D

  • Piękne. Jeśli to jest wersja „last minute”, to każda inna jest po prostu dziełem sztuki, którego nie wolno wysyłać poza granice kraju – dziedzictwo narodowe, o!

    • Ach, ale mi posłodziłeś ten dzień, dziękuję :D Tylko niestety mam dla Ciebie złą wiadomość – wysyłam swoje prace poza granice kraju…A także kontynentu… :)

      • …. jedyną okolicznością łagodzącą, jest młody wiek kartek (i ich nadawczyni). No, oczywiście obdarowani, bo tak trzeba nazwać adresatów, będą też świadczyć za Tobą.

  • Wiesz co? Jeśli to jest na szybko i w biegu i takie tam:) to rób tego więcej w pośpiechu :)