DIY – Kalendarzyk + Stemplowanie farbami

wpis w: Kalendarze, Kurs, Mixed Media, Papierowe-inne | 0
Dzisiaj w sklepie i na blogu CraftBar ruszył „tydzień mediowy”. Oznacza to między innymi promocyjne ceny na preparaty i farby. A ja przygotowałam z tej okazji dwie prace – do pierwszej mini kurs obrazkowy:
Jest to kalendarzyk z okładką stemplowaną farbami 13@rts przy pomocy sklejkowych kształtów – aby było mi wygodniej przykleiłam je do trzonków ze starego kija od szczotki pociętego na kilkucentymetrowe kawałki. Ja użyłam gotowych elementów, ale równie dobrze może to być wyrzeźbiony kawałek ziemniaka lub gumki do ścierania :) Farby których użyłam, to dokładnie te widoczne na zdjęciu, cudne farbki 13@rts o rewelacyjnej konsystencji. Nakładamy na kawałek tekturki, rozsmarowujemy, maczamy „stempel” (nadmiar można odcisnąć na ręczniku papierowym) i do dzieła:
Wystemplowałam sobie kawałek papieru (tu akurat Color Hills ze starszej kolekcji ale może być to na przykład gładki papier wizytówkowy), a po wyschnięciu docięłam na odpowiedni rozmiar. Przyklejamy na okładkę kalendarzyka (gotowego, kupionego w markecie), dodajemy kilka dodatków – taśmy dekoracyjnej, badzik i napis. Gotowy produkt z tak przygotowanego papieru wygląda tak:
W środku kalendarzyka też trochę postemplowałam :)
i kilka zbliżeń na detale:
Mam nadzieję, że taki pomysł na użycie farb spodoba się Wam i też spróbujecie. A farby naprawdę serdecznie polecam, bo są fantastyczne w użytkowaniu.
Użyłam:
 
 

 

 

Pozdrawiam serdecznie :)