DIY – Kalendarzyk lub Notes

wpis w: Kalendarze, Kurs, Notesy | 2

Witam piątkowo! Jakoś mi ostatnie dni mijają z dala od komputera, bloga i instagrama… Ciągle tylko biegam i biegam, a nawet jak nie biegam to myślę o bieganiu, bo 3 kwietnia coraz bliżej i na serio zaczynam mieć pietra…

A dzisiaj zaglądam do Was z prostym kursem na spersonalizowany notes lub kalendarzyk, który zrobiłam jakiś czas temu, ale do tej pory nie pokazałam. Ten, który widzicie na fotkach, to kalendarzyk mojego synka, który widząc mój (klik), też zapragnął mieć własny, oryginalny i niepowtarzalny kalendarz. Zrobiliśmy go wspólnie :)

Potrzebna jest baza – czyli gotowy kupny notes / kalendarz (w zasadzie trzeba zwrócić uwagę tylko na to, żeby grzbiet okładki był w jakimś dobrym kolorze, bo pozostanie taki jak jest), kolorowy papier – trochę grubszy, klej (taśma dwustronnie klejąca), nożyczki i ewentualnie jakieś ozdobne drobiazgi. U mnie to taśma ozdobna, ćwieki i tusz.

DSCF8409

Kolorowy papier (u mnie zielony od UHK Gallery) przycinamy o 3 cm większy, naklejamy na okładkę, odcinamy narożniki i zawijamy pod spód z trzech stron – tylko grzbiet pozostaje nieoklejony. Z innego papieru wycinamy pasek lub inny kształt, ozdabiamy taśmą ozdobną, przyczepiamy ćwieki i naklejamy na naszą okładkę:

DSCF8412

Na wierzchu dobrze jest umieścić jakiś motywujący napis – działa :D

DSCF8414-wp

Jeśli trzeba – podpiszmy swój własny notes :)

DSCF8416

I już :D