Biegowe Wspieranie WOŚP

wpis w: Bieganie, charytatywnie | 6

Witam Was serdecznie w poniedziałek. Wczoraj odbył się fantastyczny bieg po Górze Kamieńsk i w zasadzie powinnam o nim dziś coś napisać, ale lubię porządek – najpierw będzie wpis o poprzednim biegu. Góra poczeka :)

Wśród biegaczy można spotkać wiele osób z chęcią do pomocy, organizuje się wiele biegów charytatywnych, a i biegacze też sami z siebie zbierają pieniądze na wybrany przez siebie cel – na przykład ja zbieram na Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (kliknij i dowiedz się więcej), Mateusz (Woskul) dla Jasia (kliknij tu), a nasz trener Mariusz wspiera zbiórkę pieniędzy na leczenie i operację Alicji (kliknij by poczytać więcej – ŁOTR DAJE MOC)

Jeżeli tylko mam możliwość wybieram oczywiście bieg charytatywny zamiast komercyjnego, bo mam z tego wiele radości i w styczniu nadarzyła się właśnie taka okoliczność. Razem z częścią grupy biegowej łódzkiego SBRT wybraliśmy się do Piotrkowa Trybunalskiego na I Piotrkowski Bieg „Policz się z cukrzycą”.

I to był bardzo dobry pomysł! Organizacja – na piąteczkę z dużym plusem. Atmosfera – również. Pogoda – jak dla mnie bomba, padał taki śliczny gruby śnieg, dzięki czemu biegacze w pomarańczowych, ognistych koszulkach świetnie się prezentowali na zdjęciach.
Bardzo fajna trasa, 5 km, jedna pętla – tak jak lubię – z dosyć wymagającym podbiegiem na końcówce. Nie dość, że podbieg, to z dość grubą warstwą umykającego spod stóp śniegu ;)

No cóż, na ostatnich kilkudziesięciu metrach nie wygląda się zbyt atrakcyjnie i radośnie, ale – naprawdę mi się podobało :D

Nie było pomiaru czasu, ale za to były śliczne medale, herbata, pyszna kiełbaska, bigos i kaszanka :) Ach, zapomniałabym o cieście! Dwa rodzaje do wyboru – ciemne i jasne. Ciemne z czerwonej fasoli i jaśniejsze – marchewkowe. Oba były tak pyszne, że nawet nie zdążyłam pomyśleć o zrobieniu zdjęcia :D

Pozdrawiam Was serdecznie :D

Za zdjęcia dziękuję Beacie oraz fotografowi ze Stowarzyszenia Fotograficznego „Kreatywni”.