Biegam dla Fundacji Gajusz

wpis w: Bieganie, charytatywnie | 16

Przeglądam sobie czasem zdjęcia, relacje z moich biegów i zaskakuje mnie to, ile mam za sobą biegów charytatywnych. Teraz aktualnie biegam dla Fundacji Gajusz i staram się zebrać dla podopiecznych Fundacji jak najwięcej pieniędzy na pokrycie kosztów opieki nad dziećmi. Gdy cofam się w myślach w czasie, do samych początków mojego biegania, to docieram do pierwszego mojego medalu, który dostałam w Biegu Gajusza im. Julki Gajzler.

A kto to jest Julia Gajzler?

Julka była podopieczną Fundacji Gajusz, kilkunastoletnią dziewczynką aktywnie uprawiająca sport, między innymi biegała po łódzkim lesie Łagiewnickim. Zmagała się z nowotworem. Biegacze postanowili zbierać pieniądze na leczenie Julki, zorganizowali bieg.

W 2013 roku w Łagiewnikach odbył się pierwszy, rok później kolejny bieg dedykowany Julce, jednak na starcie tego drugiego, biegacze dowiedzieli się o śmierci dziewczynki. Trasę pokonali bez ścigania, by uczcić pamięć czternastolatki.

W roku 2015 także i ja dołączyłam do tego wydarzenia. Przed startem wspomnieliśmy Julię minutą ciszy, było bardzo wzruszająco… W oczach wielu ludzi błyszczały łzy.

Pierwszy medal i odznaka dobrego człowieka

I to właśnie wtedy, tam, na pierwszym biegu im. Julii Gajzler dostałam swój pierwszy w życiu medal. Dostałam też coś jeszcze. Dużą, różową odznakę z flamingiem, na której jest napisane „człowiek o dobrym sercu”. Nie pamiętam dokładnie co sobie wtedy pomyślałam, ale było to dla mnie bardzo ważne. Może to właśnie ten bieg, medal i ta odznaka wpłynęły na charakter mojego późniejszego biegania? Na to, że zdecydowanie chętniej biorę udział w biegu charytatywnym, niż w zwykłym komercyjnym? Bo dopiero wtedy to bieganie ma sens? Nie wyniki, kilometraż i życiówka…

Odznaka wisi nad moim biurkiem, spoglądam na nią często i staram się zapracować na to, by była zasłużona…

Gajuszowe biegi

Dla Fundacji Gajusz można było pobiec także w Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w maju 2017 r. Wystarczyło kliknąć udział w kategorii „Sage Foundation”, a i dzieciaki biegnące w Mini Biegu dokładały swoją cegiełkę :D

Niedługo odbędzie się kolejny Bieg Gajusza im. Julii Gajzler. Jeżeli tylko możesz przyjechać do Łodzi, koniecznie zapisz się i weź w nim udział!

Link do zapisów – klik w poniższy obrazek, a tu REGULAMIN (klik)

Dla tych, którzy chcą dorzucić swoją cegiełkę do mojej zbiorki #mamcel_1051 na rzecz Gajuszowych podopiecznych – link:

https://gajusz.org.pl/pomoz-teraz/zbiorka-1051-o-co-tu-chodzi/

Dziękuję za każdą złotówkę!

#wartopomagać

Pozdrawiam, Ewka