Albumik Harmonijkowy

wpis w: Albumy | 9

Skrócony poświąteczny tydzień powoli dobiega końca. Kilka dni temu było tak ślicznie na świecie, słonecznie, a dziś – całkiem szaro. Przynajmniej w Łodzi. I w mojej głowie też jest dzisiaj szaro, z powodu bólu, który mnie ostatnio odwiedził i nie chce się wynieść. Ale jestem dobrej myśli, robię wszystko co możliwe, by było dobrze :)

Z tego powodu dziś chciałabym pokazać Wam coś co ostatnio zrobiłam. Jest szare jak dzisiejszy dzień, ale jest przełamane odrobiną pięknej słonecznej żółci. To jedno z moich ulubionych połączeń kolorów. Tym czymś jest album harmonijkowy – jedna z fajniejszych form albumowych – prosta do zrobienia i efektowna:

DSCF8806

Tekturki serduszka – ze Scrapińca:

DSCF8807

Środek minimalistyczny, biały, z dość grubego papieru (300g), z szarymi i żółtymi akcentami z taśmy dekoracyjnej:

DSCF8816-wp
DSCF8810

DSCF8811

Pozdrawiam i życzę słonecznego piątku!

 • Czy prosta to forma? No nie wiem. Ale efektowna na pewno. I piękna. Szary z żółtym? Całkiem sympatyczne połączenie. :-) Zdolniacha. :-) Ty ciągle coś nowego wymyślasz. :-)

  • Prosta Basiu – oczywiście, że prosta :) Mam świadomość, że najpierw potrzebowałabyś krótkiego kursu, ale gwarantuję Ci, że dałabyś radę. Najtrudniejsze jest połączenie harmonijki z okładką, ale jest to do „ogarnięcia” :)

   Dziękuję Ci (dziś po raz trzeci! Robisz mi dzień!!!!!)

   Muah :)

   • Cała przyjemność po mojej stronie. :-)

 • Tak sobie patrzę, podziwiam i patrzę znowu i tak sobie myślę, że może jak przeczytam cały Twój blog to i się choć trochę nauczę tej trudnej sztuki? I może kiedyś żonie taką niespodziankę po cichu sprawię? Ona jest własnie bytem artystycznym, coś takiego by jej sprawiło przyjemność, ale czy tego da się nauczyć? :D

  • Oczywiście, że się da – ja się nauczyłam przecież :) Jak sobie skoczysz na górę mojej stronki to jest tam taka zakładka „tutoriale”. Dużo ich nie ma, ale co jakiś czas się coś dodaje – albo proste inspiracje, albo kursy obrazkowe. A nuż widelec coś Cię natchnie? Jakby co – służę pomocą :)

 • U mnie też dzisiaj na dworze było szaro i ponuro, a ostatnio tak pięknie świeciło słoneczko. No ale cóż, wiosna dopiero się rozpoczęła i mam nadzieje, że coraz więcej będzie tych pięknych dni.
  Album jest prześliczny <3 Super kolory i w ogóle całość to mistrzostwo :) Pozdrawiam

  • Siadłam do odpisywania na Twój komentarz i z pięknej pogody zrobiło się znowu szaro. I pada. Ta pogoda jest taka zmienna, że trudno nadążyć :D

   Dziękuję za miłe słowo i pozdrawiam!

 • Maguda

  Ach, jak jak lubię takie projekty!