#12niecodziennych – Rzecz 3. Druty.

wpis w: #12niecodziennych, Nie-Scrap, Uszyte | 13

A rzecz to nie byle jaka :) Zapowiadałam ją od dawna, ale tak samo jak długo ją robiłam, tak długo trwało, aż zebrałam się do napisania posta. Wspominałam o tej rzeczy już przy okazji Mapy Marzeń – chodzi o mój wymarzony komin zrobiony na drutach, z guzikami pasującymi kolorystycznie do czapki ze sklepu. Ostatni raz na drutach robiłam jakieś… hmm… 10 lat temu. Czyli ja siedząca na kanapie z robótką, to widok naprawdę niecodzienny!

Robótkę zaczęłam od zrobienia wzornika – 30 oczek, około 20 rzędów. Moje dziecko było zafascynowane tym, że przy pomocy dwóch drutów i włóczki można samemu coś stworzyć.


DSCF8199-wp

Po zrobieniu próbnika sprułam go i zabrałam się za właściwą robótkę. I robiłam. Robiłam. Robiłam po troszku dzień za dniem. Synek codziennie sprawdzał postępy w pracach. Nadal zafascynowany.

DSCF8202-wp

Aż któregoś dnia, lekko zniecierpliwiony tym, że to tak wolno się wytwarza, zapytał:

Mamo, a ty nie możesz po prostu sobie KUPIĆ tego szalika?!

No nie mogę :) Nie lubię kupować rzeczy, które mogę sama sobie zrobić, daje mi to więcej satysfakcji. Pomijając fakt, że nie znoszę chodzić po sklepach i szukać ciuchów.

DSCF8210-wp

Jak już skończyłam swój szalik, natychmiast dostałam kolejne zadanie do wykonania – własną szmatkę do przytulania dla synka, prostokącik. Serduszko dodałam od siebie w ramach ćwiczeń. Gdy prostokącik już był gotowy, dostałam kolejne zadanie – zrobić drugi taki sam. Tym razem wrobiłam warkocze, które zawsze strasznie mi się podobały, ale nie umiałam ich zrobić. Skorzystałam z filmu instruktażowego na youtube i jakoś poszło. Z dwóch zszytych prostokącików powstała „kieszonka” na tablet :)

 

Z pomponikiem :)

A w ramach nagrody (bo wiecie, nagroda zawsze musi być) kupiłam sobie numer pierwszy gazetki robótkowej z dwiema włóczkami w przepięknych kolorach. Ponieważ jednak nie robię na drutach codziennie – leżą w szafce i czekają na swój moment :)

DSCF8225 DSCF8230

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do wspólnej zabawy :)
12